محصولات

ماده ضدباکتری و ضد اشعه ماوراء بنفش برای منسوجات

در سالهاي اخير افــزايش نگرانيهاي عمومـي حـول مسائل بهداشتي، نياز و خواسته مصرف‌كننده را به ضد ميكروبي و ضد اشعه کردن الياف در بر داشته است. یکی از مشکلاتی که همواره در بیمارستانها، هتلها و اماکن عمومی مطرح است بحث شیوع بیماری از طرق مختلف می‌باشد. یکی از راههای انتقال و شیوع بیماریهای مختلف از طریق منسوجات آلوده به باکتری و قارچ می‌باشد. لذا با توجه به مسائل بهداشتی، لزوم استفاده از منسوجات ضد باکتری در این اماکن بسیـار توصیه می‌گردد. در صورت استفاده از منسوجات ضد باکتری، بسیاری از بیماری‌هایی که از طریق منسوجات آلوده منتقل می شود کنترل شده و شاهد سلامت عمومی بسیار زیادی خواهیم بود. آمار بسیاری از بیماریهای پوستی، عفونی و باکتریایی کاهش می‌یابد. امروزه اکثر مواد شیمیایی ضد باکتری موجود، حاوی نانو نقره می‌باشند که این مواد خود عاملی بر مشکلات آلرژتیک هستند. لذا بر استفاده از ترکیبات فاقد نقره توصیه اکید شده است 

 

 


 ماده ضد باکتری و ضد اشعه ماوراء بنفش (نیکو) فاقد عوارض زیست محیطی، کاملا سبز و غیر سمی می‌باشد.این محصول ایرانی، پس از سالها تحقیق و مطالعه، به گونه‌ای فرموله گردیده است که هیچگونه حساسیتی را ایجاد نمی‌نماید.فرایند عملیاتی این ماده بر روی منسوجات بسیار آسان و با توجه به کاربرد می توان از این ماده در روشهای رمق کشی، آغشته سازی و اسپری استفاده نمود. زیردست مناسب، تنفس‌پذیری، ثبات شستشویی بالا، قیمت مناسب، نداشتن مشکلات زیست محیطی و حساسیت‌زا، راحتی پوشش و کاربردهای فراوان از خصوصیات منحصر به فرد منسوجات ضد باکتری تولیدی با مواد نیکو می باشند.

 

 

کاربرد منسوجات ضد باکتری و ضد اشعه UV

منسوجات مورد استفاده در مراکز درمانیمنسوجات مورد استفاده در هتل ها

لباس کار خدمه، ملحفه و روکش تخت‌ها رو مبلی و پرده، حــوله، مــوکت، سفره‌ها 


 لباس سربازان ضدباکتری و ضداشعه

سربازان به دلیل قرار گرفتن درمعرض اشعه ی خورشید و حضوردر سرباز خانه‌ها و میادیـن خطـر،بهـتر است که از لبـاس‌هـای ضداشعه و ضد باکتری استفاده کنندتا احتمال بروز بیماری‌های مختلف در این افراد کاهش یابد. 

 منسوجات مورد استفاده در وسایل حمل و نقل و اماکن عمومی

بسیاری از مردم, در طــول شـبانه روز از وســایل حمــل و نقـل عمـومـی مـاننـد: تاکـسـی/اتــوبـوس/مینی‌بوس/مترو و هواپیما استفاده می‌کنند. لـذا ضـروری است تا منسـوجات مـورد استـفاده دراین وسـایل از نوع ضد باکــتری بوده و به سـلامـت جامعه و جلوگیری از شیوع و انتشار بیماری‌ها کمک شایانی نمود.

 منسوجات و چادر های امداد و نجات

در مـواقـع اضطراری و در هنــگام وقوع سیل/زلزله و جنگ یکی از مشکلات حاد بروز و شیوع بیماری‌های باکتریایی است. لذا با استفاده از منســوجات و ملــزومات ضد باکتری می‌توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد.